Рівне, вул. Гагаріна, 6 +38 0362 65 15 20 - приймальня

Наші колективи

Народний аматорський театр живих скульптур «Галатея»

Народний аматорський театр живих скульптур «Галатея»
Міський Палац Культури, вул. Гагаріна, 6, танцювальний клас №29 096-253-06-63,050 58 73 049; 063 31 81 697 Євгенія Малоок, Олексій Малоок від 12 років 15 mpkrivne@ukr.net

Прекрасна скульптура, що оживає, мрія, котра стає реальністю – усе це про неї, скульптуру із слонової кістки, богиню давньогрецької міфології, неймовірну Галатею, у котру закохався її творець і цар Кіпру Пігмаліон. Це історія про те, як любов вдихає життя, здійснює нездійсненне, і це історія не тільки із давньогрецької міфології, вона може стати і їх дійсністю, вірили подружжя акторів Олексій та Євгенія Малоок. І таки стала.

Раніше упродовж кількох років подружжя працювало у Кримському театрі на ходулях «Шоу велетнів», створеному в Євпаторії у 2001 році. А через 9 років, у червні 2010-го, народилася їх «Галатея» - об’єднання акторів оригінального жанру - нового на той час жанру «живої скульптури».

Назвавши на честь прекрасної легенди та її героїні свій новостворений театр званих «живих» скульптур, Олексій та Євгенія започаткували власну творчу майстерню у рідній Євпаторії.

- Це була невеличка трупа, і у Євпаторії ми тільки розпочали свій творчий шлях, - продовжує Олексій Малоок.

Натхнення для створення образів актори знаходили у художній літературі, творах мистецтва та насиченій історії міста. З часом до колективу приєдналося чимало творчих особистостей з власним досвідом в інших напрямках оригінального жанру. Завдяки цьому з’явилися нові напрямки діяльності, а саме: пантоміма, театралізовані постановки та танцювальні номери на ходулях. Упродовж наступних років колектив брав участь у багатьох міських та державних заходах, відвідав кілька зарубіжних фестивалів та побував на «Венеційському карнавалі».

Створивши свій невеличкий творчий світ, ні Олексій, ні Євгенія і не підозрівали, скільки разів доведеться «оживати» їх «Галатеї» - у 2014-му, після анексії Криму, засновники театру були вимушені переїхати до материкової частини України. Спершу – до Дніпра (Дніпропетровська на той час), а через рік – до Рівного. Саме тут, в обласному центрі, через який пролягає дорога до Європи, і «Галатея», і її засновники почувалися як удома. То ж, влітку 2015 року подружжя почало влаштовувати перформанси «живих скульптур» та збирати новий колектив у місті Рівне. Незадовго акторам вдалося повністю відновити свою діяльність та розпочати навчання місцевої молоді на базі «Міського палацу культури».

І вже у грудні 2015 року колектив здобув почесне звання «Народний аматорський театр живої скульптури «Галатея».

Нині у театрі «Галатея» мистецтву створювати застиглі образи із різних епох навчаються 15 вихованців, найдосвідченіші з них разом із педагогами беруть участь у творчих конкурсах та фестивалях. Розвиваються, отримують мистецький досвід, перемагають. Практично на всіх святах, що збирають чимало міського люду, і те тільки у Рівному, а й у містах та містечках області, нерідко можна побачити застиглі фігури, людей на ходулях та мімів, яким особливо радіють діти – усе це народний аматорський театр живої скульптури «Галатея». Театр, що живе і дарує життя, красу, любов і надію як своїм учасникам, так і людям, до яких вони приходять на гостину. Прекрасна мрія стає реальністю – ніби кажуть очі усіх, хто на фото поруч із акторами в образах – і це справді так. Хочете переконатися? Зробіть світлину із «Галатеєю»!