Рівне, вул. Гагаріна, 6 +38 0362 65 15 20 - приймальня

Наші колективи

НАРОДНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ТЕАТР Атталії Гаврюшенко

 НАРОДНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ТЕАТР  Атталії Гаврюшенко
Міський Палац Культури, вул. Гагаріна, 6 0503393952 Древицький Едуард Євгенович від 18 років mpkrivne@ukr.net https://www.facebook.com/groups/312635332502116

Молодіжний театр заснований у 1968 року, коли актриса Рівненського обласного музично-драматичного театру Атталея Гаврюшенко організувала в місцевому педагогічному інституті театральну студію.

Молодіжний театр заснований у 1968 року, коли актриса Рівненського обласного музично-драматичного театру Атталея Гаврюшенко організувала в місцевому педагогічному інституті театральну студію.

У 1973 році студентському театру присвоєно звання народного.

З 1995 року театр працює у Міському палаці культури «Текстильник», змінивши разом із «пропискою» назву на Молодіжний народний театр.

Атталея Матвіївна Гаврюшенко (1927 – 2013) майже 45 років залишалась незмінним режисером і керівником театру. Вона поставила десятки вистав за творами українських та зарубіжних письменників. Серед них „Дон-Кіхот” М.Булгакова, «Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка, «Ніч перед Різдвом» і «Ревізор» М. Гоголя, «Поминальна молитва» Г. Горіна, «Звичайне диво» Є. Шварца, "Кохання в стилі бароко" Я.Стельмаха, „Гроші, гроші, гроші...” Г.Конькової та інші… А також вечори творів Т.Шевченка, Лесі Українки, В. Шекспіра, М.Гоголя, Ф. Достоєвського.

Нинішній керівник молодіжного театру Едуард Євнгенович Древицький працює у театрі понад 30 років. За цей період актори зіграли багато вистав і ще більше ролей, а театр став легендою Рівного.

Молодіжний театр гідно представляє місто й область на всеукраїнських та міжнародних театральних фестивалях. За останні роки театр брав участь у фестивалях „Театральна осінь” (м. Прилуки), „Від Гіпаніса до Борисфена» (м. Очаків), «Рампа дружби» (м. Євпаторія), «Підляська осінь» (м. Білосток, Польща), "ЛіхтАрт" (Рівне), де неодноразово здобував звання лауреата, дипломи першого та другого ступенів та ставав володарем Гран-прі.

Наразі репертуар театру складається з кращих творів української та світової драматургії («Не судилося» за однойменною п'єсою М.Старицького (режисер – О.Гордійчук), «Любов.Життя.Театр» (режисер – О.Гордійчук), «Люди - не собаки, собаки теж люди» за повістю К.Сергієнка «До побачення, яр!» (режисер – О.Гордійчук), «Дора» за п'єсою Л.Берфуса «Сексуальні неврози наших батьків» (режисер – О.Гордійчук), «Кольори» за твором Павла Ар'є», «Різдвяна історія, або Як знайти тата» за мотивами п'єси Рея Куні, «Оркест» за твором та інші).

29 березня 2018 року театр відзначив п'ятдесятиріччя. На сцені була показана вистава «Рада б зірка зійти», за п'єсою М.Старицького «Не судилося».

У травні 2018 року відбулися прем'єри спектаклю Павло Ар'є «Кольори». Цією виставою театр розвиває не лише мистецьку компетентність, а й громадянську, підіймаючи тему війни, еміграції, історичної пам'яті.

У жовтні 2018 року відбувся показ благодійних вистав «Люди – не собака, собаки теж люди» за твором К.Сергієнка, «Дора» за п'єсою Л.Берфуса «Сексуальні неврози наших батьків», «Кольори» за твором Павло Ар'є. Гроші передані на лікування Валентині Михайловій.

18 жовтня 2018 року – гастролі в м.Острог, участь в Обласному фестивалі аматорських колективів «Палітра театральної осені».

25 жовтня 2018 року театр взяв участь у ХІ міжнародному юнацько-молодіжному театральному фестивалі аматорських колективів "ЛіхтАрт-2018" з виставою «Дора» за п'єсою Л.Берфуса «Сексуальні неврози наших батьків». Актор народного театру Атталії Гаврюшенко міського Палацу культури "Текстильник" Андрій Шуманський-Банацький отримав Диплом переможця у номінації "Краща акторська роль ІІ плану".

26 березня , 18 квітня 2019 року до Міжнародного дня театру відбулася прем'єра клінічної комедії «Різдвяна історія, або Як знайти тата» за мотивами п'єси Рея Куні «Суто сімейна справа». Режисер – Олена Гордійчук, музичне оформлення – Сергій Романішин, хореографічна постановка – Олена Додчук. У виставі задіяний фактично ввесь склад театру.

9 жовтня 2019 року взяли участь у театральній імперзі «Відкрита брама» з нагоди 80-річчного ювілею Рівненського академічного музично-драматичного театру. Відбувся показ вистави «Кольори» на Малій сцені.

10 жовтня 2019 відбулося відкриття 52 театрального сезону. Глядачі були запрошуні на виставу «Різдвяна історія, або Як знайти тата».

У  2020 року у рампах святкування 45-річчя Міського палацу культури відбулася клінічна вистава за мотивами п'єси «Суто сімейна справа», а також прем'єра вистави «Оркестр» за п'єсою Жана Ануя. Режисер – Олена Гордійчук, музичне оформлення – Сергій Романішин, хореографічна постановка – Олена Додчук. Вистава була бенефісом акторки театру Наталії Савич.

У березні  2021 року театр підтвердив звання "Народний", вистава на захист музична трагікомедія "Оркестр", за п'єсою Жана Ануя.