Рівне, вул. Гагаріна, 6 +38 0362 65 15 20 - приймальня

Наші колективи

Зразковий ансамбль сучасного танцю ”Діалог”

Зразковий ансамбль сучасного танцю ”Діалог”
Міський Палац Культури, вул. Гагаріна, 6, танцювальний клас №42 050-655-27-11, 050-573-99-55 Елла Валеріївна Манелюк, Дмитро Іванович Манелюк від 4 до 18 років 94 mpkrivne@ukr.net https://www.facebook.com/groups/1653874148176072

Вони змалечку навчалися вести діалог із глядачем мовою танцю. Часто танець ставав і їх мовою спілкування. Завдяки любові до хореографії та дітей Елла Валеріївна та Дмитро Іванович Манелюки – репліка за реплікою – складають цей довгий «Діалог» тривалістю у 25 років.

Із різних постановок, поколінь вихованців, чимало з яких уже стали їх колегами і друзями, із поїздок і перемог, із драйву та любові. Щороку додають щось нове і неймовірне. І так - штрих до штриха, композицію до композиції – пишуть свою історію і розмальовують життя вихованців барвами танцю, спілкування, дорослішання, поїздок та хореографічних конкурсів. Разом рік за роком все нові та нові вихованці набувають у «Діалозі» танцювальної майстерності, яка дається не кожному, а тільки наполегливим та працьовитим, разом формують шкалу цінностей та пріоритетів, приміряючи кожен до себе зразок дорослих – керівників і викладачів.

- Приємно, що маємо справу із свідомими батьками, бо ж змалечку дітки ще не усвідомлюють, для чого їм заняття хореографією, часом їм потрібна підтримка, аби не відступати перед труднощами, бо танець – це праця, і до цього потрібно звикнути, - усміхається Елла Валеріївна Манелюк. – Батьки, котрі приводять діток до ансамблів чи студій, хочуть щось вкласти у свою дитину. В нас є такі родини, з яких у колективі займається по 2-3 діток. Звичайно, для них є певні пільги, але у нас таких патріотів дуже багато. Дуже приємно, коли мами, які танцювали у «Діалозі», ведуть у наш ансамбль своїх дітей, довіряють їх нам, і це неймовірне відчуття!

У зразковому ансамблі сучасного танцю «Діалог» Елла Валеріївна та Дмитро Іванович Манелюки завжди мали надійних помічників. Приміром, класичний танець у «Діалозі» викладав Ігор Маркевич, нині працює у Рівненському драмтеатрі. У різні часи з ансамблем були учні Елли Валеріївни та Дмитра Івановича, продовжувачі їх хореографічної професії, поміж них - Наталія Бурда, Тетяна Сотник, Ольга Фурманюк, пізніше двоє з них змінили професію, а Ольга Фурманюк стала професійною танцівницею і виступає як артистка балету. Нині разом з «Діалогом» - наставниця Ольга Кривець, помічники – студентка кафедри хореографії Марина Новак, Ангеліна Ярош, син керівників зразкового ансамблю сучасного танцю «Діалог» Владислав Манелюк, постійно з ансамблем співпрацює Надія Полідвор. Кожен з них вкладає часточку своєї творчої душі у виховання майбутніх танцівників, додає власного колориту у постановки, і продукт виходить розмаїтим та цікавим.

- Люблю усі постановки, - ніби в пам’яті перегортає сторінки-роки Елла Манелюк. – Щороку у кожній віковій групі ми ставимо як мінімум один новий номер. А це - нові костюми, фонограми, технології – особливі і не схожі на попередні, що розкривають нові можливості і грані наших вихованців, дають можливість педагогам проявити всій креатив, реалізувати задум, і це дуже важливо у такій творчій професії, як наша. Скільки їх, цих постановок? Важко підрахувати: тільки у мене близько сотні. Є такі, що швидко відходять, але багато танців «живуть» довго.

За роки існування ансамбль сучасного танцю «Діалог» став лауреатом десятків всеукраїнських та міжнародних конкурсів. У 2003 році колектив отримав звання зразкового, через 15 років – у 2018-му, став організатором свого першого Всеукраїнського конкурсу хореографічного мистецтва «Золотий вінець Терпсихори», і, набравши творчого розгону, уже в 2019 році зразковий ансамбль сучасного танцю «Діалог» організував Перший міжнародний мультижанровий фестиваль «Sea stars» у Болгарії. Діти люблять їздити, виступати і разом проводити час, вони із задоволенням ловлять свою швидкоплинну мить дитинства, яка навчає працювати, досягати результату і тоді стає піднесеною, летючою, веселою...

Так буває, коли викладачі і діти – то єдине ціле, коли знають і навчають одні одних упродовж років, коли упродовж десятиліть педагогами та їх учнями на ґрунті взаємоповаги, любові до танцю та творчості вибудовується незабутній «Діалог» із великою перспективою у майбутньому.

Так у грудні 2012 року було  створено ансамбль сучасного  танцю «Dia-dance» зі старшої групи зразкового ансамблю сучасного танцю «Діалог». У  2018  році  ансамбль , під  керівництвом  Е.В. Манелюк та Д.І. Манелюка  отримав  почесне  звання  «Народного». Ансамбль «Dia-dance» є Лауреатом Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів і конкурсів хореографічного мистецтва!