Рівне, вул. В.Червонія, 6 +38 0362 65 15 20 - приймальня

Наші колективи

НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ СКРИПАЛІВ «АРІЄТТА»

НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ  АНСАМБЛЬ СКРИПАЛІВ «АРІЄТТА»
Міський Палац Культури, вул. Червонія, 6 096-51-90-011, 068-72-78-518 Подолянчук Валентина Володимирівна, Журомська Ілона Анатоліївна mpkrivne@ukr.net

«Арієтта» - це арія творчого та викладацького життя керівника ансамблю та викладача музики по класу скрипки Валентини Володимирівни Подолянчук. Вимоглива до себе та до учнів, педантична в житті і у виконавській майстерності, закохана у скрипку та в людей, Валентина Подолянчук уже впродовж більш як трьох десятиліть гуртує навколо себе таких же фанатів скрипки, як і сама. Ансамбль скрипалів «Арієтта» був заснований у 1986р. на базі ансамблю скрипалів ДМШ №1 ім. М.Лисенка м. Рівного, тоді до складу колективу увійшли учні старших класів та випускники школи.

 Склад «Арієтти» постійно оновлюється, адже в ансамблі грають учні, студенти, життя яких нерідко пов’язане із Рівним тільки у період навчання, вони навчаються, грають, удосконалюють свою майстерність і несуть промінь «Арієтти» в інші регіони. Однак, основа колективу – місцеві музикантки - як професійні скрипальки, що пов’язали своє життя з цим витонченим інструментом, так і аматорки, котрі після закінчення музичної школи теж не змогли розпрощатися зі скрипкою і упродовж багатьох років є учасниками колективу.

- Це щось феноменальне, – захоплено оповідає Валентина Володимирівна, – музика знімає втому, ніби дарує відчуття польоту: і діти, і дорослі приходять на заняття після навчання чи роботи втомлені, виснажені, а починають грати – і у них ніби крила розправляються. В багатьох вже і сім’ї є, і діти, але грають в ансамблі багато років після закінчення музичної школи, нерідко обравши інший фах – у колективі є фармацевти, економісти, викладачі…

Улюблене хобі й досі щоразу кличе їх на репетиції, концерти, у музичні турне та на фестивалі. Ансамбль «Арієтта» – лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів.  Рівненським скрипалькам захоплено аплодували на Волині, у Львові, Івано-Франківську, Тернополі та інших містах та містечках України. Знають їх як володарів гран-прі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хорового співу та інструментальної музики «Галицькі самоцвіти», як лауреатів міжнародних фестивалів-конкурсів «Старі ноти молодих струн Європи» та «АQUA FEST», як почесних гостей Х міжнародного конкурсу «Таланти Європи» у Словаччині. У 2000 році ансамбль скрипалів «Арієтта» отримав почесне звання «народний».

Усюди народний ансамбль скрипалів «Арієтта» знаходить поціновувачів скрипкової музики і своєю виконавською майстерністю приємно вражає як поважні журі, так і слухачів, до уваги яких щоразу пропонує оновлений репертуар. З колективом залюбки працював митець Рівного А. Андрухів, який написав для ансамблю і соло труби чудову мелодію під назвою «Калина». Під супровід «Арієтти» із задоволенням виконують свої твори такі виконавці, як старший викладач і солістка Рівненської обласної філармонії Світлана Жуковська, скрипаль М. Іванів та інші. 

- Поки був маленький ансамбль, - розповідає керівник ансамблю Валентина Володимирівна Подолянчук, - я сама багато писала, маю чимало власних творів, зараз шукаю цікаву музику і аранжую. А починалося все із «Арієтти» Адольфа Скулте – це дуже красивий і цікавий твір, який ми багато років грали. Тому і ансамбль так називається. Зараз в нашому репертуарі дуже багато української музики – наша рідна музика нічим не гірша за світову класику, вона інша, але дуже багата та цікава. На концертах нашого народного ансамблю скрипалів «Арієтта» звучать твори Володимира Івасюка, Ігоря Поклада, і, судячи із реакції публіки, ці добре знані в Україні твори не втрачають популярності. Виконуємо композиції львівської бандуристки та композиторки Оксани Герасименко, їх прекрасно сприймають  не тільки українські слухачі, а й за кордоном.Фізика відкриває природні явища, а музика розкриває душу, часто повторює Валентина Подолянчук. Народний ансамбль «Арієтта» наповнює наші душі красою скрипкового звучання, відкриває внутрішню енергетику і допомагає розправити крила, щоб легко летіти над буденністю разом із переливами мелодій.