Рівне, вул. Гагаріна, 6 +38 0362 24-40-86, 24-15-13,

Новини

”Музика весни” від ”Арієтти”

”Музика весни” від ”Арієтти”

Упродовж трьох десятиліть тремтливі смички учасниць народного ансамблю скрипалів «Арієтта» дарують вишукані мелодії слухачам різних міст та містечок України, неодноразово скрипальки виступали і на міжнародних фестивалях, звідки привозили високі нагороди, але, каже засновниця та багаторічний керівник народного ансамблю скрипалів «Арієтта» Валентина Подолянчук,  найважче грати у рідному місті. Тут особлива аура, особлива аудиторія, якій щоразу із великим хвилюванням ансамбль презентує свої нові напрацювання.

І того вечора під час звітного концерту «Арієтти» в органному залі звучало багато гарної музики, зокрема, «Адажіо» Альфреда Шнітке, «Віденський вальс» Йогана Штрауса, твори Євгена Доги та інших композиторів зі світовими іменами. Як глядачі, і самі артистки щиро усміхалася, коли на сцені вальсували дві маленькі киці під час виконання «Вальсуючого кота» Лероя Андерсона. Усі мелодії  скрипальки виконували зі сцени вперше, а аплодисменти та квіти, подаровані колективу, засвідчили, що рівненським шанувальникам музики новий репертуар колективу сподобався.

- Музика, що звучить по всьому світу, звичайно, завжди буде і в наших програмах, - розповідає про добір творів керівниця колективу, його натхненниця та душа Валентина Подолянчук. - Однак останнім часом ми виконуємо все більше творів українських композиторів. Наша рідна музика нічим не гірша за світову класику, вона інша, але дуже багата та цікава.

Так, упродовж концертної програми прозвучали твори «Елегія» та «Я піду в далекі гори» Володимира Івасюка, «Кохана» Ігоря Поклада, і, судячи із реакції публіки, ці добре знані в Україні твори не втрачають популярності.

Відчути скрипковий дух Європи, подих сучасного мистецтва дала можливість поціновувачам музики молода українська скрипалька, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Евеліна Подолянчук, котра нині відточує свою майстерність у Віденському університеті музики та виконавського мистецтва. Юна львів’янка грала легко і натхненно, і хоча характер її виступу дуже відрізнявся від творів, представлених «Арієттою», її талановите виконання теж викликало шквал оплесків.

Травневий концерт «Арієтти» - це і прощання з учасницями колективу, котрі закінчують навчання у Рівному, і нестимуть традиції та дух рідного ансамблю діткам, яких навчатимуть грати на скрипці вже поза межами Рівного. Отак, прем’єра за прем’єрою, рухається своїм творчим шляхом народний ансамбль скрипальок «Арієтта», даруючи слухачам улюблені мелодії, а з ними – і можливість піднятися над буденністю на крилах музики.